Wiosna 2024, nr 1

Zamów

18. Dni Tischnerowskie od 18 kwietnia w Krakowie

Timothy Garton Ash. Fot. Carl-Johan Sveningsson / na licencji CC

Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie prof. Timothy Garton Ash. Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera odbiorą Krzysztof Czyżewski, Miłosz Puczydłowski i Jakub Wygnański.

Hasłem tegorocznych Dni Tischnerowskich (18-21 kwietnia) będzie: „Wolność i słowo”. Podczas czterech dni w stolicy małopolski odbędą się debaty i wydarzenia kulturalne, takie jak pokaz filmów dokumentalnych i koncert „Tischner. Mocna nuta”. W piątek, 20 kwietnia, ks. Andrzej Draguła („Więź”) weźmie udział w dyskusji „Wolność w sztuce”.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie Timothy Garton Ash – historyk, profesor uniwersytetów w Oksfordzie i Stanfordzie. Specjalizuje się we współczesnej historii europejskiej, wiele prac poświęcił przemianom zachodzącym w ostatnich dziesięcioleciach w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest cenionym publicystą, stale współpracuje z czasopismami „The New York Review of Books” i „The Guardian”. Profesor wygłosi wykład w czwartek, 19 kwietnia, w Auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Następnie weźmie udział w dyskusji „Jaskinia filozofów”, w której uczestniczyć będą także Wojciech Jagielski i Henryk Woźniakowski, zaś poprowadzi ją redaktor naczelna miesięcznika „Znak” Dominika Kozłowska.

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

W sobotę, 21 kwietnia, w Akademii Sztuk Teatralnych odbędzie się gala Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera. Tegorocznymi laureatami zostali: filozof Miłosz Puczydłowski, animator kultury i eseista Krzysztof Czyżewski oraz działacz społeczny Jakub Wygnański.

Bezpłatne zaproszenia na wybrane wydarzenia są do odbioru w krakowskim Pawilonie Wyspiańskiego oraz w InfoKraków. Na wszystkie imprezy wstęp jest darmowy. Szczegółowy program.

Źródło: Materiały prasowe

Podziel się

Wiadomość