Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Profesorowie Strzembosz i Modzelewski porozmawiają u arcybiskupa Rysia

Abp Grzegorz Ryś. Fot. Archidiecezja Łódzka

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 26 marca, o g. 19 i będzie je można obejrzeć na YouTubie Archidiecezji Łódzkiej.

Debata zapoczątkuje cykl „Polskość – inspiracje – obowiązki”, który z okazji 100-lecia niepodległości i z inicjatywy abpa Grzegorza Rysia odbywać się będzie w Domu Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego.

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

– W spotkaniach będą brać różni ludzie, ale cechujący się dwoma zasadniczymi postawami. Po pierwsze powinni być ludźmi chorymi na Polskę, ludźmi głębokiego patriotyzmu. Po drugie ludźmi zdolnymi do rozmowy, także z osobami, które od nich dość istotnie się różnią – wyjaśnia metropolita łódzki. – Nie ma tu żadnego duchownego. I myślę, że podczas wszystkich spotkań w tej debacie ich nie będzie. Ma to być rozmowa, do której Kościół otwiera przestrzeń – podkreśla abp Ryś.

W spotkaniu, z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, uczestniczyć mogą tylko osoby, które otrzymały imienne zaproszenia. Wszyscy zainteresowani tym wydarzeniem będą natomiast mieli możliwość śledzenia go na żywo dzięki transmisji internetowej na kanale Archidiecezji Łódzkiej w serwisie YouTube.

Wszystkie spotkania poprowadzą Zbigniew Nosowski i Marek Zając. 23 kwietnia do Łodzi na kolejną debatę z tego cyklu przyjadą prof. Ryszard Bugaj i były marszałek Sejmu Marek Jurek.

Podziel się

Wiadomość