Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Schudrich: Będziemy nadal wypowiadać się przeciwko antypolskim zarzutom wśród Żydów

Michael Schudrich. Fot. Cezary Piwowarski

Jesteśmy przekonani, że biskupi rozumieją, jak istotne jest zwalczanie wszelkiego antysemityzmu, nawet gdy zdarza się to wśród duchowieństwa – napisali naczelny rabin Polski Michael Schudrich oraz Lesław Piszewski, przewodniczący Zarządu Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP w liście do abp. Stanisława Gądeckiego.

W piśmie do przewodniczącego episkopatu rabini odnieśli się do komunikatu wydanego przez Konferencję Episkopatu Polski na zakończenie 378. Zebrania Plenarnego KEP. Czytamy w nim między innymi, że „wszelkie formy antysemityzmu są sprzeczne z zasadami chrześcijańskiej miłości bliźniego”.

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

„Głęboko doceniamy komunikat z ostatniego spotkania Episkopatu, który mówi o konieczności kontynuowania dialogu i potępienia wszelkich form antysemityzmu. Jesteśmy przekonani, że biskupi rozumieją również, jak wielce istotne jest zwalczanie wszelkiego antysemityzmu, nawet wówczas, gdy zdarza się to wśród duchowieństwa, kiedy jest to sprawą niezwykle trudną” – napisali naczelny rabin Polski Michael Schudrich oraz Lesław Piszewski, przewodniczący Zarządu Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP. „Podobnie my, rabini, będziemy nadal wypowiadać się przeciwko antypolskim zarzutom wśród Żydów” – zapewnili.

„Z niecierpliwością czekamy na dalsze pogłębianie naszej przyjaźni oraz krzewienie braterstwa i szacunku dla wszystkich dzieci Bożych w całej Polsce” – czytamy w zakończeniu listu do abp. Gądeckiego.

Źródło: KAI

Podziel się

Wiadomość