Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Benedykt XVI przeciwko „głupim uprzedzeniom” wobec Franciszka

Benedykt XVI, luty 2013 r. Fot. Mazur / catholicnews.org.uk

Z zadowoleniem przyjmuję inicjatywę, która chce sprzeciwić się głupim uprzedzeniom, według których Franciszek jest jedynie człowiekiem praktycznym – napisał papież senior z okazji prezentacji serii książek o teologii swojego następcy.

W Rzymie, nakładem Wydawnictwa Watykańskiego, ukazała się seria książek „Teologia papieża Franciszka”. Papież senior skierował z tej okazji list do prefekta Sekretariatu ds. Komunikacji ks. Dario Viganò.

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

„Z zadowoleniem przyjmuję tę inicjatywę, która chce sprzeciwić się i zareagować na głupie uprzedzenia, według których papież Franciszek jest człowiekiem praktycznym, pozbawionym szczególnej formacji teologicznej lub filozoficznej, podczas gdy ja byłbym jedynie teoretykiem teologii, który mało zrozumiał z konkretnego życia chrześcijańskiego dzisiaj” – napisał.

Benedykt XVI podziękował za 11 książek napisanych przez wybitnych teologów, które złożyły się na serię zredagowaną przez ks. Roberto Repole, przewodniczącego Włoskiego Towarzystwa Teologicznego „Niewielkie tomy słusznie ukazują, że Papież Franciszek jest człowiekiem o głębokiej formacji filozoficznej i teologicznej i dlatego pomagają zobaczyć wewnętrzną kontynuację między dwoma pontyfikatami, choć ze wszystkimi różnicami stylu i temperamentu” – zauważył.

Źródło: KAI

Podziel się

Wiadomość