Testament | Księgarnia Wydawnictwo Poznańskie (wydawnictwopoznanskie.pl)

Lato 2024, nr 2

Zamów

Jacek Cichocki dołącza do Zespołu Laboratorium „Więzi”

Jacek Cichocki. Fot. Więź

W Laboratorium „Więzi” Jacek Cichocki koordynuje projekt „Oczyszczalnia”.

Jacek Cichocki urodził się w 1971 r. w Warszawie. Ukończył socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Wiele lat pracował w Ośrodku Studiów Wschodnich, a w latach 2004-2007 był jego dyrektorem. W 2008 roku objął funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie koordynował działalność służb specjalnych. Trzy lata później został ministrem spraw wewnętrznych w rządzie Donalda Tuska, a w 2013 roku szefem Kancelarii Premiera. Od 2016 roku pracuje w Digital Economy Lab na Uniwersytecie Warszawskim, zajmuje się m.in. tematyką e-governance.

Jest wieloletnim członkiem Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie. Od kilku lat związany ze wspólnotą „Małżeńskie Drogi”, prowadzącą rekolekcje dla małżonków oraz przygotowującą narzeczonych do sakramentu małżeństwa.

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

W Laboratorium „Więzi” koordynuje projekt „Oczyszczalnia”.

Logo projektu Oczyszczalnia
Logo projektu Oczyszczalnia. Laboratorium „Więzi”

Laboratorium „Więzi” istnieje od 2008 roku jako think tank środowiska skupionego wokół kwartalnika „Więź”. W skład Zespołu Laboratorium „Więzi” wchodzi ponad 60 osób: naukowcy, eksperci, analitycy, twórcy oraz publicyści różnych pokoleń.

Think-tank zajmuje się analizowaniem i komentowaniem wydarzenia w Polsce, Europie i świecie. Organizuje wykłady, spotkania i dyskusje – zarówno kameralne seminaria czy warsztaty, jak i duże spotkania międzynarodowe (np. we współpracy z wieloma innymi podmiotami Zjazdy Gnieźnieńskie). Poprzez swe publikacje i działania Laboratorium „Więzi” pragnie umacniać aksjologiczne fundamenty społeczeństwa obywatelskiego.

Podziel się

Wiadomość