Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Abp Ryś: Bóg nigdy nie zgodzi się na to, byśmy byli jego najemnikami

Abp Grzegorz Ryś. Fot. Archidiecezja Łódzka

Jeżeli będziemy trwać w imieniu Boga, które brzmi Abba, będziemy jedno między sobą – mówił abp Grzegorz Ryś wczoraj podczas nabożeństwa ekumenicznego w Pabianicach.

Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. We wtorkowy wieczór wierni różnych wyznań z archidiecezji łódzkiej spotkali się w ewangelickim kościele św. Piotra i Pawła w Pabianicach. Homilię wygłosił abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Mówił o dwóch postawach, które „pozwalają trwać w relacji dziecięcej z Bogiem”. Pierwsza – jak mówił – to taka, gdy widzimy naszą relację ze Stwórcą jako „nieustanne obdarowywanie”. – To bardzo ważne, by zachować taką postawę względem Boga, świadomość łaski, którą jest spotkanie z Nim – mówił arcybiskup.

Wesprzyj Więź

Druga postawa została opisana w liście św. Pawła do Galatów, w którym autor pisze: „nie jesteś niewolnikiem, lecz synem”. – Jezus mówi, że jeżeli będziemy trwać w imieniu Boga, które brzmi Abba, będziemy jedno między sobą – zaznaczył abp Ryś.

Wesprzyj Więź.pl

Metropolita łódzki przywołał przypowieść o synu marnotrawnym. Wyjaśnił, że nie chodzi w niej tylko o problem w relacji z Ojcem. Jak mówił, „istnieje także problem w relacji między braćmi. Jeśli nie trwają w relacji z Ojcem, to także nie ma relacji między nimi. Mimo, że syn powracając do domu, chce być tylko najemnikiem, to Ojciec się na to nie godzi”. – Bóg nigdy się nie zgodzi na taką relację z nami, żebyśmy byli dla niego najemnikami. Bóg objawiony w Jezusie Chrystusie ma na imię Abba. Można być z Nim tylko w tej relacji – powiedział abp Ryś.

Źródło: KAI

Podziel się

Wiadomość