Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Rzecznik episkopatu: We wszystkich polskich diecezjach można użyć formularza „Mszy za uchodźców i wygnańców”

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. Fot. Fot. E. Bartkiewicz / www.episkopat.pl

Zgodę na użycia formularza „Mszy za uchodźców i wygnańców” wyrazili wszyscy biskupi diecezjalni w Polsce – informuje rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Na stronie episkopatu został opublikowany dziś dokument, w którym jego rzecznik ks. Rytel-Andrianik informuje, że formularza „Mszy za uchodźców i wygnańców” można użyć w najbliższą niedzielę w każdej z polskich diecezji – zgodę na to wyrazili wszyscy biskupi diecezjalni. Według przepisów liturgicznych, użycie specjalnego formularza wymaga bowiem zgody biskupa miejsca.

Wesprzyj Więź

Tego dnia, 14 stycznia, wypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. „Pamiętajmy w modlitwie o Polakach na emigracji. Otoczmy modlitwą także tych, którzy przybyli do naszego kraju zza wschodniej granicy oraz migrantów i uchodźców na całym świecie, szczególnie ofiary konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie” – napisał rzecznik episkopatu.

Na stronie inicjatywy promującej „Msze za uchodźców i wygnańców” można znaleźć mapę Polski z zaznaczonymi kościołami, w których zostaną odprawione. Na tej stronie, jak również na stronie wydarzenia na Facebooku, można znaleźć potrzebne informacje oraz tekst samego formularza.

Zdaniem bp. Krzysztofa Zadarki, delegata episkopatu ds. imigracji, „najlepiej, gdyby modlitwa za uchodźców i wygnańców zakorzeniła się w naszych wspólnotach parafialnych”.

Podziel się

Wiadomość