Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Abp Skworc apeluje o pomoc uchodźcom

Abp Wiktor Skworc. Fot. E. Bartkiewicz / Episkopat.pl

„Naszym chrześcijańskim obowiązkiem jest czynić to, co możliwe na rzecz uchodźców” – napisał metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w liście do diecezjan z okazji uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki i Światowego Dnia Pokoju 1 stycznia.

Pierwszy dzień roku to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Z tej okazji orędzie wystosował papież Franciszek.

Wesprzyj Więź

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc napisał do wiernych list, który był odczytywany wczoraj w kościołach archidiecezji. Przytaczając tytuł orędzia papieża („Przyjmować, chronić, promować, integrować imigrantów i uchodźców”) arcybiskup zapewniał, że istnieje możliwość udzielania adekwatnej pomocy migrantom i uchodźcom. „Możliwe jest udzielanie uchodźcom modlitewnego wsparcia i materialnej pomocy w ramach działań Caritas Polska i Fundacji Papieskiej »Kościół w potrzebie«, które pomagają w środowiskach uchodźców w ich zagrożonych ojczyznach lub w krajach aktualnego przebywania” – napisał metropolita katowicki.

Wesprzyj Więź.pl

Abp Skworc wspominał o zaangażowaniu wszystkich parafii archidiecezji katowickiej w program pomocowy Caritas „Rodzina Rodzinie”, wspierający rodziny w Syrii. „Aktualnie, jako Kościół na Górnym Śląsku, zamierzamy zaangażować się w pomoc dzieciom w syryjskim Aleppo” – zapowiedział. Przypomniał, że 14 stycznia będziemy obchodzili Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

Źródło: KAI

Podziel się

Wiadomość