Lato 2024, nr 2

Zamów

Ogłoszono nominacje do Złotych Globów. „Twój Vincent” z szansą na statuetkę

Premiera filmu „Twój Vincent”. Fot. Materiały prasowe organizatora

Najwięcej nominacji otrzymał „Kształt wody” Guillermo del Toro. Film Doroty Kobieli i Hugh Welchmana „Twój Vincent” powalczy o nagrodę w kategorii „najlepsza animacja”.

Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej ogłosiło dziś nominacje do 75. edycji Złotych Globów.

Faworytem jest „Kształt wody” Guillermo del Toro, który ma szanse na siedem statuetek (najlepszy film dramatyczny, reżyseria, scenariusz, aktorka w filmie dramatycznym, aktor drugoplanowy, aktorka drugoplanowa i muzyka). „Czwarta władza” Stevena Spielberga i „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” Martina McDonagha mają szansę na sześć statuetek. „Lady Bird” Grety Gerwig zdobyła cztery nominacje.

Wesprzyj Więź.pl

W kategorii film dramatyczny o nagrodę powalczą „Tamte noce, tamte dni”, „Dunkierka” (obraz Christophera Nolana ma także szansę na statuetkę w kategoriach reżyseria i muzyka), „Czwarta władza”, „Kształt wody” i „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”.

Guillermo del Toro, Martin McDonagh, Christopher Nolan, Ridley Scott („Wszystkie pieniądze świata” – zaskakująca nominacja także dla Christophera Plummera za rolę drugoplanową, która była zastępstwem za Kevina Spaceya) i Steven Spielberg rywalizować będą o miano najlepszego reżysera.

„Twój Vincent” otrzymał nominacje kategorii „najlepsza animacja”. Film Doroty Kobieli i Hugh Welchmana będzie rywalizował z „Coco”, „Dzieciak rządzi”, „The Breadwinner” i „Fernando”.

W kategorii „film zagraniczny” szansę na nagrodę mają między innymi „The Square” Rubena Östlunda i „Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa.

Wesprzyj Więź

Jeśli chodzi o telewizyjne nominacje, najwięcej – sześć – szans na wygraną mają „Wielkie kłamstewka”.

Złote Globy przyznawane są od 1944 roku. Jubileuszowa, 75. gala rozdania nagród Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej odbędzie się 7 stycznia 2018 roku.

Źródło: goldenglobes.com

Podziel się

Wiadomość