Testament | Księgarnia Wydawnictwo Poznańskie (wydawnictwopoznanskie.pl)

Lato 2024, nr 2

Zamów

Prof. Kłoczowskiego pożegnamy w Lublinie, Warszawie i Krzynowłodze Wielkiej

Prof. Jerzy Kłoczowski, 2013 r. Fot. Dziedziniec Dialogu

Msze święte nad urną z prochami profesora Jerzego Kłoczowskiego zostaną odprawione w dniach 12-14 grudnia.

Metropolita lubelski abp Stanisław Budzik przewodniczyć będzie uroczystej Mszy św. pogrzebowej prof. Jerzego Kłoczowskiego, która odbędzie się we wtorek, 12 grudnia o godz. 12:00 w archikatedrze lubelskiej. Homilię wygłosi ks. prof. Alfred Wierzbicki z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

W środę, 13 grudnia o godz. 14:00 odprawiona zostanie kolejna Msza św. nad urną z prochami profesora Kłoczowskiego – w kościele oo. Dominikanów przy ul. Freta w Warszawie. Liturgii przewodniczyć będzie metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Homilię wygłosi o. Paweł Kozacki, prowincjał polskich dominikanów.

Wesprzyj Więź.pl

Prochy zmarłego zostaną złożone do grobu na cmentarzu w parafii urodzenia w Krzynowłodze Wielkiej na Mazowszu 14 grudnia o godz. 13:00. Obrzęd poprzedzi Msza św., której przewodniczyć będzie o. Jan Andrzej Kłoczowski OP, brat zmarłego. Homilię wygłosi o. Tomasz Dostatni OP.

Wesprzyj Więź

Podczas Mszy świętych i uroczystości pogrzebowych zbierane będą ofiary na dzieła s. Małgorzaty Chmielewskiej.

Prof. Jerzy Kłoczowski zmarł 2 grudnia w wieku 94 lat. Był jednym z najwybitniejszych polskich historyków. Przez ponad 50 lat jego praca naukowa związana była z Lublinem i Katolickim Uniwersytetem Lubelskim. Był żołnierzem AK, uczestnikiem Powstania Warszawskiego, angażował się w działania „Solidarności”. Został uhonorowany doktoratami honoris causa wielu uniwersytetów na całym świecie oraz licznymi odznaczeniami państwowymi, m.in. Orderem Orła Białego.

Źródło: KAI

Podziel się

Wiadomość