Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Bodnar: Marzę, aby ta książka stała się lekturą obowiązkową dla studentów prawa

Od lewej siedzą rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. Marcin Pałys, rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar i specjalny sprawozdawca ONZ do spraw niezależności sędziów, prawników i adwokatów Diego Garcia-Sayan podczas spotkania z prof. Adamem Strzemboszem i Stanisławem Zakroczymskim, autorami książki „Między prawem i sprawiedliwością” 27 października w Warszawie. Fot. Więź

„Drodzy Koledzy i Koleżanki z wydziałów prawa – zachęcajcie do lektury!” – pisze rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar o książce „Między prawem i sprawiedliwością”, wywiadzie rzece Stanisława Zakroczymskiego z prof. Adamem Strzemboszem.

Książka ukazała się na początku października nakładem Wydawnictwa „Więź”. W piątek, 27 października, na Uniwersytecie Warszawskim odbyło się spotkanie z autorami w pełnej auli starego BUW-u, prof. Strzembosz został przywitamy długą owacją na stojąco.

„Między prawem i sprawiedliwością”. Z Adamam Strzemboszem rozmawia Stanisław Zakroczymski, Wydawnictwo „Więź”. Premiera 5 października
„Między prawem i sprawiedliwością”. Z Adamam Strzemboszem rozmawia Stanisław Zakroczymski, Wydawnictwo „Więź”

„W piątek byłem na spotkaniu z prof. Adamem Strzemboszem i Stanisławem Zakroczymskim. Wywiad rzeka to świetne dzieło – must read nie tylko dla prawników, ale dla każdego obywatela obserwującego proces zmian w naszym kraju” – napisał na Facebooku Adam Bodnar. „Marzę, aby książka stała się lekturą obowiązkową dla studentów prawa i młodych prawników. Aby nosili ją w plecakach, rozmawiali o niej w kawiarniach, aby starali się zrozumieć o jakie wartości walczył prof. Strzembosz, a co tak pięknie wyeksponował Zakroczymski. Drodzy Koledzy i Koleżanki z wydziałów prawa – zachęcajcie do lektury!” – dodał.

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

Rzecznik praw obywatelskich zwrócił uwagę, że podczas spotkania towarzyszył mu „Diego Garcia-Sayan, specjalny sprawozdawca ONZ ds. niezależności sądów. Sformułował mocne wnioski. W weekend wiodąca gazeta poświęciła tej wizycie skromne 8 linijek na 5. stronie. W poniedziałek o uwagach specjalnego sprawozdawcy już się nie pamięta. Może jednak do nich wrócić i o nich porozmawiać, drogie media?” – pytał Bodnar.

Przeczytaj fragment książki „Między prawem i sprawiedliwością”

Zamów książkę

Podziel się

Wiadomość