Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Franciszek: Chrystus prosi, byśmy ugościli naszych braci i siostry imigrantów i uchodźców

Papież Franciszek. Fot. Mazur/catholicnews.org.uk

Podczas środowej audiencji ogólnej papież Franciszek zainaugurował kampanię Caritas Internationalis pod hasłem „Dzielmy podróż z innymi”. Obecny był przewodniczący tej organizacji kard. Luis Antonio Tagle z Manili.

– Z radością witam przedstawicieli Caritas, przybyłych tutaj, żeby oficjalnie rozpocząć kampanię „Dzielmy podróż z innymi”. Piękne jest motto waszej kampanii. Chciałem aby ta inauguracja zbiegła się z dzisiejszą audiencją. Witam imigrantów, osoby ubiegające się o azyl i uchodźców, którzy razem z włoską Caritas i innymi organizacjami katolickimi są znakiem Kościoła, który pragnie być otwartym, integrującym i gościnnym. Dziękuję wam wszystkim za niestrudzoną posługę. Już klaskaliście, ale oni wszyscy naprawdę zasługują na wielki aplauz! – mówił papież.

Embed from Getty Images

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

– Swoim codziennym zaangażowaniem przypominacie nam, że sam Chrystus prosi nas, abyśmy ugościli naszych braci i siostry imigrantów i uchodźców z szeroko otwartymi ramionami. Właśnie z szeroko otwartymi ramionami, gotowymi do szczerego, serdecznego, obejmującego uścisku, trochę tak ta kolumnada placu św. Piotra, przedstawiająca Kościół-Matkę, obejmującą wszystkich, którzy dzielą wspólną podróż – dodał Franciszek.

Papież powitał przedstawicieli organizacji społeczeństwa obywatelskiego zaangażowanych w pomoc imigrantom i uchodźcom, którzy wraz z Caritas wsparli zbieranie podpisów w sprawie nowego prawa imigracyjnego, bardziej adekwatnego do obecnej sytuacji. – Czujcie się tutaj wszyscy serdecznie powitani – powiedział.

Źródło: KAI

Podziel się

Wiadomość