Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Trzecia edycja Nocy Świątyń 16 września w Warszawie, Poznaniu i Krakowie

Noc Świątyń 2017

Świątynie różnych wyznań otworzą drzwi przed zwiedzającymi.

Noc Świątyń to wieloreligijne i wielokulturowe wydarzenie przywołujące kilkusetletnią tradycję tolerancji religijnej Polski. Tego wieczora drzwi świątyń różnych wyznań i wspólnot religijnych otworzą się przed wszystkimi zwiedzającymi, niezależnie od ich przynależności wyznaniowej.

Wesprzyj Więź.pl

Wydarzenie organizowane jest jako część obchodów Dnia Przeciwko Nietolerancji Religijnej i Islamofobii, Międzynarodowego Dnia Pokoju oraz Dnia Modlitwy o Pokój, które przypadają 21 września. Po raz pierwszy zorganizowane zostało dwa lata temu w Warszawie i od tamtego czasu inicjatywa rozwija się, docierając do kolejnych miast i wspólnot.

Tegoroczna Noc Świątyń odbędzie się w trzech polskich miastach: Warszawie, Poznaniu i Krakowie. W każdym z nich zwiedzający będą mogli odwiedzić świątynie różnych wyznań oraz spotkać się z ich przedstawicielami – duchownymi i członkami danej wspólnoty. Każda świątynia przygotowuje własny program kulturalny. W tym roku zwiedzający będą mogli między innymi: wysłuchać występów chórów, koncertów organowych, prezentacji i wykładów oraz wziąć udział w dyskusjach.

Wesprzyj Więź

Celem organizatorów jest ukazanie Polski jako kraju wielokulturowego, różnorodnego i otwartego. Poprzez spotkanie twarzą w twarz z księdzem, imamem, rabinem oraz innymi duchownymi i członkami wspólnot chcą oni dać ludziom możliwość rozmowy, zadania pytań, sprawdzenia swoich dotychczasowych uprzedzeń i stereotypów krążących na temat danej religii.

Szczegółowy program wydarzeń dostępny jest na stronie: nocswiatyn.pl.

Źródło: Informacja Organizatora

Podziel się

Wiadomość