Wywiad rzeka z Adamem Bodnarem w prezencie z prenumeratą „Więzi”

Zima 2020, nr 4

Zamów

Bp Guzdek do harcerzy: Pragnę okazać solidarność

Bp Józef Guzdek. Fot. Gagorski/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0

To zdarzenie dla wszystkich zatroskanych o sprawy harcerskie jest bardzo trudnym doświadczeniem. Modlę się do Boga za harcerki, które straciły życie i za rodziny, z których pochodziły – napisał bp Józef Guzdek po śmierci dwóch harcerek podczas obozu ZHR.

Publikujemy list bp. Józefa Guzdka, biskupa polowego Wojska Polskiego i delegata KEP ds. duszpasterstwa harcerzy.

Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o śmierci dwóch harcerek oraz odniesionych z powodu gwałtownej nawałnicy obrażeniach wielu uczestników obozu łódzkiego oddziału Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w miejscowości Suszek.

To zdarzenie dla wszystkich zatroskanych o sprawy harcerskie jest bardzo trudnym doświadczeniem. To właśnie podczas wakacyjnych obozów i wędrówek harcerze pragną doskonalić swoje charaktery, kształtować prawe sumienia i odnosić zwycięstwa nad swoją słabością. Tym razem siły natury okazały swoją niszczycielską moc, nie oszczędzając ludzkich istnień, raniąc wielu młodych ludzi.

Wywiad rzeka z Adamem Bodnarem w prezencie z prenumeratą „Więzi”

Śmierć jest źródłem bólu. Dlatego też modlę się do Boga za harcerki, które straciły życie i za rodziny, z których pochodziły. Maryję, Uzdrowienie Chorych, proszę aby ci, którzy wymagają leczenia, mogli jak najszybciej powrócić do pełni zdrowia.

Władzom Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej pragnę okazać solidarność w bólu i zachęcić do wytrwałości w dalszej pracy na rzecz wychowania młodzieży w duchu harcerskich ideałów.

Źródło: Ordynariat Polowy w Polsce

Podziel się

Wiadomość

Dodaj komentarz

Twoje dane będą przetwarzane w celu publikacji komentarza, a ich administratorem będzie Towarzystwo Więź. Szczegóły: polityka prywatności.