Zima 2022, nr 4

Zamów

Bp Guzdek do harcerzy: Pragnę okazać solidarność

Bp Józef Guzdek. Fot. Gagorski/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0

To zdarzenie dla wszystkich zatroskanych o sprawy harcerskie jest bardzo trudnym doświadczeniem. Modlę się do Boga za harcerki, które straciły życie i za rodziny, z których pochodziły – napisał bp Józef Guzdek po śmierci dwóch harcerek podczas obozu ZHR.

Publikujemy list bp. Józefa Guzdka, biskupa polowego Wojska Polskiego i delegata KEP ds. duszpasterstwa harcerzy.

Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o śmierci dwóch harcerek oraz odniesionych z powodu gwałtownej nawałnicy obrażeniach wielu uczestników obozu łódzkiego oddziału Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w miejscowości Suszek.

To zdarzenie dla wszystkich zatroskanych o sprawy harcerskie jest bardzo trudnym doświadczeniem. To właśnie podczas wakacyjnych obozów i wędrówek harcerze pragną doskonalić swoje charaktery, kształtować prawe sumienia i odnosić zwycięstwa nad swoją słabością. Tym razem siły natury okazały swoją niszczycielską moc, nie oszczędzając ludzkich istnień, raniąc wielu młodych ludzi.

Więź, zima 2022

Śmierć jest źródłem bólu. Dlatego też modlę się do Boga za harcerki, które straciły życie i za rodziny, z których pochodziły. Maryję, Uzdrowienie Chorych, proszę aby ci, którzy wymagają leczenia, mogli jak najszybciej powrócić do pełni zdrowia.

Władzom Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej pragnę okazać solidarność w bólu i zachęcić do wytrwałości w dalszej pracy na rzecz wychowania młodzieży w duchu harcerskich ideałów.

Źródło: Ordynariat Polowy w Polsce

Podziel się

Wiadomość

Dodaj komentarz

Twoje dane będą przetwarzane w celu publikacji komentarza, a ich administratorem będzie Towarzystwo Więź. Szczegóły: polityka prywatności.