Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Bp Ryś na Przystanku Jezus: nie zmuszajcie do wiary

Bp Grzegorz Ryś. Fot. Eliza Bartkiewicz / BP KEP

Do zgromadzonych w piątek na Mszy św. w Kostrzynie uczestników Przystanku Jezus i Przystanku Woodstock bp Grzegorz Ryś mówił o tym, jak wielka jest moc Bożej miłości.

– Są takie momenty, kiedy człowiek musi coś zrobić sam. A ty bardzo byś chciał mu pomóc, bo go kochasz. Ale nie możesz nic zrobić. Musisz mu pozostawić przestrzeń do wolności – mówił krakowski biskup pomocniczy, przestrzegając ewangelizatorów przed nadgorliwością.

Wesprzyj Więź.pl

Prosił o przemyślenie faktu, że wobec niedowiarków nawet Bóg jest bezradny. – Radykalna miłość szanuje człowieka do końca. Dobra Nowina mówi o Bogu, który potrafi być bezradny, bezsilny. W swojej wszechmocy nie może nic zrobić wśród swoich bliskich. Nie może z miłości do człowieka. Pomyślcie nad tym – zachęcał duszpasterz, który drugi dzień głosi słowo Boże, a potem podczas spotkania odpowiada na każde zadane pytanie.

Po Eucharystii bp Ryś spotkał się z ewangelizatorami przypominając im, że tylko z rozmów twarzą w twarz z Jezusem rodzi się doświadczenie bycia posłanymi, bycia „sianymi”. Podkreślał, że nie tak bardzo liczy się to co, mają do powiedzenia, ważniejsze jest to, kim są. – Bądźcie niepowstrzymani w swoich apetytach ewangelizacji, nie tylko raz do roku na Woodstocku! – apelował bp Ryś.

W piątek wieczorem w wielkim namiocie Przystanku Jezus odbyło się spotkanie ewangelizacyjne prowadzone przez zespół TAU. Odbyły się jeszcze spotkania ewangelizacyjne prowadzone przez zespoły Propaganda Dei i Pancerne Ryby. W czwartek ponad tysiąc woodstokowiczów słuchało muzyki ewangelizacyjnej zespołu 2 Tm 2,3.

Rzecznik prasowy Przystanku Jezus Robert Kościuszko w rozmowie z KAI powiedział, że niezwykłe rzeczy dzieją się wokół krzyża, tam rockowcy spotykają się z kapłanami i siostrami duchownymi, tam także się spowiadają. Są to ciągłe doświadczenia wiary – mówił Kościuszko.

Wesprzyj Więź

Zdarzają się też przykre przypadki, słychać przekleństwa, próby przemocy czy chęć siłowego wtargnięcia na teren Przystanku Jezus, ale najwięcej jest radości i przyjaznej atmosfery. – Czujemy się całkowicie bezpieczni – podkreślił rzecznik.

Przystanek Jezus jest inicjatywą ewangelizacyjną od 1999 r. towarzyszącą festiwalowi rockowemu Przystanek Woodstock, jako alternatywa dla młodych poszukujących sensu. Przystanek Jezus i Przystanek Woodstock potrwają do 6 sierpnia.

Źródło: KAI

Podziel się

Wiadomość