Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Wizerunkowy efekt Franciszka w Stanach Zjednoczonych

Wizyta prezydenta Donalda Trumpa wraz z pierwszą damą Melanią Trump w Watykanie 24 maja. Fot. Shealah Craighead / Official White House Photo

Efekt Franciszka to pozytywny obraz Kościoła katolickiego w społeczeństwie – mówi przewodniczący amerykańskiego episkopatu kard. Daniel DiNardo portalowi Crux.

– Nie przekłada się to natomiast na wzrost liczby ludzi uczęszczających na niedzielną Eucharystię czy przystępujących do spowiedzi – dodaje kard. DiNardo.

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

Podkreśla, że poprawa zewnętrznego wizerunku Kościoła jest faktem, ale łączy się z mylnym wrażeniem, że Franciszek zmienia nauczanie Kościoła.

Zdaniem kard. DiNardo dla Kościoła w Stanach Zjednoczonych najbardziej inspirującym dokumentem papieża jest adhortacja „Evangelii gaudium”. – Mądrość Franciszka przejawia się między innymi w fakcie, że tak wielki nacisk kładzie on dzisiaj na potrzebę osobistego kontaktu z ludźmi, towarzyszenia im. Jest to szczególnie aktualne w naszych czasach, gdy ludzie młodzi pozostają w kontakcie z wieloma osobami za pośrednictwem mediów społecznościowych, a w rzeczywistości są bardzo samotni. Musimy dotrzeć do ich samotności i pokazać im Jezusa, który będzie im towarzyszył – powiedział przewodniczący amerykańskiego episkopatu.

Źródło: KAI

Podziel się

Wiadomość