Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Ks. Tomáš Halík, ks. Michał Heller, Claudia Henzler i Leszek Mądzik z nagrodą Papieskiej Rady ds. Kultury

Ks. Tomáš Halík w marcu 2017 r. podczas wykładu pt. Make the World Think Again: Reason, Hope, and Faith in an Age of Populism. Fot. Center for the Study of Europe Boston University/Flickr/CC BY-SA 2.0

12 czerwca w Kielcach zostaną wręczone medale Per Artem Ad Deum za propagowanie dialogu kultur.

Nagroda Papieskiej Rady ds. Kultury Per Artem Ad Deum przyznawana jest od 2005 roku za szczególne zasługi na polu działalności nauki i sztuki w odniesieniu do sfery sacrum. Ceremonia wręczenia medali odbywa się rokrocznie podczas targów Sacroexpo w Kielcach. Wśród laureatów są m.in. Ennio Morricone, Krzysztof Penderecki i Wincenty Kuźma.

Wesprzyj Więź

W tym roku medale odbiorą teolog i socjolog ks. Tomáš Halík, filozof i teolog ks. Michał Heller, artystka-fotografka Claudia Henzler i reżyser teatralny Leszek Mądzik.

Potem, 13 czerwca o godz. 9.30 zacznie się konferencja, podczas której nagrodzeni przedstawią swój dorobek i doświadczenie w pracy na polu kultury, nauki i sztuki: 9.40-10:10 – „Nauka jako sztuka, wszechświat jako dzieło sztuki”, ks. prof. Michał Heller; 10.20-10.50 – „Gdzie sztuka spotyka Boga”, Claudia Henzler; 11.00-11.30 – „Chrześcijańsko i znaki czasów”, ks. prof. Tomáš Halik; 11.40-12.20 – „Sztuka w wierze, wiara w sztuce”, prof. Leszek Mądzik.

Księża Halík i Heller są autorami licznych artykułów opublikowanych na łamach „Więzi” i Laboratorium „Więzi”. Najnowsza rozmowa z ks. Halíkiem ukazała się w bieżącym, letnim numerze kwartalnika. Jej autorem jest Tomasz Maćkowiak.

Podziel się

Wiadomość