Testament | Księgarnia Wydawnictwo Poznańskie (wydawnictwopoznanskie.pl)

Lato 2024, nr 2

Zamów

Nie odkładamy problemów na bok

Wesprzyj Więź

Lehnert
Dlaczego Synod Biskupów został rozłożony na dwie części — w roku 2014 i 2015? Do tej pory nie stosowano takiej etapowości. Czy sytuacja współczesnej rodziny jest dla Kościoła aż tak trudna, że biskupi będą musieli szukać odpowiedzi dłużej niż w innych sprawach?

Baldisseri
Rodzina zajmuje centralne miejsce w społeczeństwie, więcej: jest je go fundamentem — dlatego należy zapewnić odpowiednie miejsce i czas na analizy i refleksje, z udziałem biskupów i świeckich całego świata, jak również wszystkich zainteresowanych osób i instytucji. Decyzja, aby poświęcić tematyce rodziny dwa kolejne synody — zgromadzenie nadzwyczajne w 2014 r. i zgromadzenie zwyczajne w 2015 r. — to odpowiedź na potrzebę nadania synodalnym studiom i debatom dynamiki bardziej partycypacyjnej i, na ile to możliwe, skutecznej. Zaczynamy więc od pierwszego etapu, który poszerzymy w drugiej części obrad synodu, aby dopracować się jak najbardziej odpowiednich propozycji duszpasterskich na nasze czasy.

Wesprzyj Więź.pl

To jest fragment artykułu. Pełny tekst – w kwartalniku WIĘŹ lato 2014 (dostępny także jako e-book).

Podziel się

Wiadomość

5 stycznia 2024 r. wyłączyliśmy sekcję Komentarze pod tekstami portalu Więź.pl. Zapraszamy do dyskusji w naszych mediach społecznościowych.