Klaudyna Schubert rozpoczęła swoje bliskie spotkanie z fotografią od fotografowania spektakli powstających na warsztatach teatralnych, w których sama brała udział. Szybko jednak zamieniła scenę na ciemnię. Zamiast występować wolała zatrzymywać na kliszy emocje innych. Okazało się również, że fotografowane przez nią osoby bardzo się otwierają, dzięki czemu łatwiej dotrzeć do prawdy o nich. Dlatego zainteresowała się fotografią portretową. „Ludzie zupełnie inaczej odbierają mnie bez aparatu – opowiada – mam zupełnie inny «status», gdy trzymam go przed nimi. Podczas projektu «Oko w oko» klęczałam przed człowiekiem z aparatem tuż przed jego twarzą, a mimo to nie czułam, że naruszam czyjąś przestrzeń. W czasie fotografowania przestrzeń robi się nasza – wspólna”.
Jej ulubione tematy to, obok portretu, teatr i teatr tańca. Prezentowane w Galerii WIĘZI prace pochodzą z cyklu „W ruchu”.
Laboratorium „Więzi” i Komitetu Dialogu Społecznego KIG zapraszają na prezentację publikacji „Twarze polskiej radykalizacji”, pierwszej tak pogłębionej analizy problemu radykalizacji politycznej. Wydarzenie odbędzie się 3 kwietnia o godz. 12. Transmisja na żywo odbędzie się na Facebooku.
Więcej