Lato 2023, nr 2

Zamów

Zapraszamy na IX Zjazd Gnieźnieński

Już wkrótce – w dniach 16-18 marca 2012 r. – odbędzie się IX Zjazd Gnieźnieński. Laboratorium WIĘZI jest jednym z jego współorganizatorów.
Tym razem Zjazd obraduje pod hasłem „Europa obywatelska. Rola i miejsce chrześcijan”, a poświęcony jest znaczeniu religii w społeczeństwie obywatelskim współczesnej Europy. Będzie to ekumeniczne międzynarodowe zgromadzenie chrześcijan przekonanych, że współczesna demokracja potrzebuje religii – jako źródła kapitału społecznego i nauczyciela wartości, które są fundamentem wolnego społeczeństwa.
Uczestnicy Zjazdu będą mieli szansę spotkania m.in. z prezydentem Bronisławem Komorowskim, s. Małgorzatą Chmielewską, Anną Dymną, ks. prof. Tomášem Halíkiem, kard. Kazimierzem Nyczem, Janiną Ochojską, Jerzym Owsiakiem, ks. Jackiem Stryczkiem, o. Ludwikiem Wiśniewskim. Będzie też można wziąć udział w ekumenicznych modlitwach, w Warsztatach Obywatelskich praktycznie uczących, jak być dobrym chrześcijaninem i dobrym obywatelem oraz w niezwykłym koncercie Stanisława Sojki i Zespołu Piosenki Naiwnej (osoby z niepełnosprawnością intelektualną) „Aby żyć – siebie samego trzeba dać”.
Szczegółowe informacje o programie i rekrutacji uczestników: www.zjazd.eu.

Podziel się

Wiadomość

Możliwość komentowania została wyłączona.