Wiosna 2024, nr 1

Zamów

W Galerii WIĘZI:

Wesprzyj Więź

Robert Wiącek urodził się i wychował na Śląsku, który stał się jednym z najważniejszych tematów jego fotografii. Patrząc na prace tego artysty, trudno oprzeć się wrażeniu, ze Śląsk jest dla niego nie tylko artystyczną inspiracją, ale również duchowym przewodnikiem, który uczy go dostrzegać i pokazywać wartość i piękno tego, co w oczach świata brzydkie i ułomne.

Wesprzyj Więź.pl

Zaczął fotografować w wieku dziesięciu lat. „Początkowo zafascynowany byłem naturą – mówi – jednakże prawdziwy sens fotografii odkryłem, kiedy dostrzegłem kolosalne przemiany zachodzące na Śląsku. Okazywały się nieodwracalne i zostawiały widoczny ślad na mieszkańcach. Zrozumiałem, że Śląsk, jaki znam z dzieciństwa, za chwilę przestanie istnieć, postanowiłem więc swoim fotografowaniem ocalić chociaż cząstkę tego odchodzącego świata”.

Robert Wiącek z nieprzeciętną uwagą potrafi patrzeć na człowieka, co sprawia, że bohaterów jego prac spotykamy w sposób niemal osobisty, czego przykładem są fotografie prezentowane w Galerii WIĘZI, układający się z nich cykl zatytułowaliśmy: Wszyscy święci.

Podziel się

Wiadomość

5 stycznia 2024 r. wyłączyliśmy sekcję Komentarze pod tekstami portalu Więź.pl. Zapraszamy do dyskusji w naszych mediach społecznościowych.