Testament | Księgarnia Wydawnictwo Poznańskie (wydawnictwopoznanskie.pl)

Lato 2024, nr 2

Zamów

W Galerii WIĘZI Marcin Sacha

Wesprzyj Więź

Marcin Sacha fotografował, odkąd pamięta, ale – jak sam mówi – na serio fotografią zajął się w 2005 r. Fotografuje ludzi, przyrodę, przedmioty. Najbardziej interesuje go fotografia kreacyjna, zastępuje artyście malarstwo, którym chciałby się zajmować i do którego być może kiedyś dojrzeje.

Pomysły na zdjęcia rodzą się najpierw w jego głowie, dopiero potem wyszukuje obiekty, które mógłby sfotografować, czasem sam buduje makiety z gliny lub cegieł. Otrzymane w ten sposób kadry łączy ze sobą lub na siebie nakłada. Bywa, że jedna praca skomponowana jest z kilkudziesięciu ujęć.

Wesprzyj Więź.pl

Prezentowane w Galerii WIĘZI prace, należące do cyklu Sny o wolności, przywodzą na myśl kadry z filmów animowanych jednego z najsłynniejszych twórców tej sztuki na świecie – Piotra Dumały. Sacha, podobnie jak Dumała, opowiada swoją sztuką o samotności człowieka, jego wyobcowaniu w świecie, który go przytłacza i więzi.

Podziel się

Wiadomość

5 stycznia 2024 r. wyłączyliśmy sekcję Komentarze pod tekstami portalu Więź.pl. Zapraszamy do dyskusji w naszych mediach społecznościowych.