Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Dynamit brata Morisa

Wesprzyj Więź

Maurice Maurin, mały brat Jezusa, od dwudziestu kilku lat żyjący w Polsce i znany tu jako brat Moris, jest autorem już kilku wydanych po polsku książek: „Brat Karol de Foucauld” (1997), „Za Jezusem z Nazaretu. Rekolekcje z małymi braćmi i siostrami Jezusa” (2000), „Żyć kontemplacją w sercu świata” (2005), „Wierzę w Kościół” (2006). Ta ostatnia w 2007 roku wyróżniona została nagrodą im. ks. Józefa Tischnera. Ks. Adam Boniecki, naczelny „Tygodnika Powszechnego”, powiedział wtedy: „Ta książka to jest dynamit, w Polsce takich nie ma”.

Te słowa można odnieść również do najnowszej książki brata Morisa „Z powodu Jezusa i Ewangelii. Autobiografia – i nie tylko”. Jej oryginalność polega na tym, że Autor jest sercem „w sercu Kościoła”, a jednocześnie nie jest funkcjonariuszem kościelnej instytucji. W książce przywołano list osoby zaprzyjaźnionej z małymi braćmi Jezusa. Cytuję znamienne zdanie: „U was można śmiać się albo płakać, istnieć bez maski, z zachowaniem własnych niepokojów, co i wy potraficie”.

Wesprzyj Więź.pl

Cały tekst w miesięczniku WIĘŹ nr 11-12/2010 (dostępny także w wersji elektronicznej jako e-book)

Podziel się

Wiadomość

5 stycznia 2024 r. wyłączyliśmy sekcję Komentarze pod tekstami portalu Więź.pl. Zapraszamy do dyskusji w naszych mediach społecznościowych.