Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Miłość postawiona pod ścianą

Wesprzyj Więź

Kiedy przeżywam swoją miłość jako miłość pomimo wszystko? Nie jest to bez wątpienia podstawowe ani kluczowe doświadczenie miłości. Miłość ze swej istoty jest radością, zachwytem, afirmacją, pragnieniem rozumienia i wspierania kochanego. Jest stałą gotowością pojednania i wzajemnego przebaczania. Jest wiernością i odpowiedzialnością. Darmo dana, darmo chce obdarowywać. Miłość ze swej istoty oczekuje wzajemności, uczciwości, szacunku, wsparcia. […] Co się zatem dzieje, kiedy człowiek podejmuje wewnętrzną decyzję, że jeśli dalej ma kochać – musi robić to pomimo wszystko?

Wesprzyj Więź.pl

Nikt nie chce kochać pomimo wszystko i nikt nie obdarza miłością, która od początku wie, że musi trwać pomimo wszystko. Wewnętrzna decyzja o tym, żeby trwać w miłości – pomimo wszystko – jest decyzją dramatyczną, którą podejmuje się po jakichś bolesnych, czasem wręcz traumatycznych przeżyciach, po których wygasa, wypala się miłość radosna, twórcza, licząca na wzajemność, głębokie porozumienie i kształtowanie wspólnego świata. Czym może być takie bolesne, niszczące miłość doświadczenie?

Cały tekst w numerze miesięcznika WIĘŹ 10/2010

Podziel się

Wiadomość

5 stycznia 2024 r. wyłączyliśmy sekcję Komentarze pod tekstami portalu Więź.pl. Zapraszamy do dyskusji w naszych mediach społecznościowych.