Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Komunikat

Wobec ks. Michała Czajkowskiego, asystenta kościelnego naszego miesięcznika, postawione zostały publicznie ciężkie oskarżenia o wieloletnią współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa.

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

Jak informowaliśmy w komunikacie opublikowanym w prasie codziennej, 21 maja 2006 r. ks. Czajkowski złożył rezygnację z funkcji asystenta kościelnego „Więzi”, wyrażając jednocześnie ubolewanie z powodu braku roztropności w przeszłości.

Przedstawiciele naszej redakcji uzyskali dostęp do materiałów archiwalnych na ten temat zgromadzonych w Instytucie Pamięci Narodowej. Jesteśmy obecnie w trakcie ich gruntownej analizy i weryfikacji. Przygotowywane opracowanie opublikujemy w najbliższym, lipcowym numerze „Więzi”.

Do sprawy dotyczącej naszego duszpasterza i przyjaciela podchodzimy z troską o prawdę historyczną i poszanowanie godności człowieka, bez pochopnego potępiania, ale i bez bagatelizowania sprawy, w duchu pełnej prawdy o tamtych czasach.

Podziel się

Wiadomość

5 stycznia 2024 r. wyłączyliśmy sekcję Komentarze pod tekstami portalu Więź.pl. Zapraszamy do dyskusji w naszych mediach społecznościowych.