Jesień 2021, nr 3

Zamów

Od redakcji

Drodzy Czytelnicy!

Czy trzeba bać się sekularyzacji? Czy do Polski muszą nieuchronnie dotrzeć niepokojące procesy znane z Europy Zachodniej, których symbolem są pustoszejące świątynie? A może sekularyzacja oczyszcza religijność? Może Pan Bóg traci na niej mniej niż Kościół?

Polscy eksperci, którym postawiliśmy te pytania, z wielkim zainteresowaniem reagowali też na artykuł irlandzkiego zakonnika, o. Davida Sullivana, o sekularyzacji w jego i naszej ojczyźnie. Czy zatem Polacy pójdą w ślady Irlandczyków?

Czytasz Więź? Wspieraj od dziś

W tym numerze „Więzi” kontynujemy także dyskusje rozpoczęte przed miesiącem: polską scenę polityczną analizuje tym razem Bohdan Skaradziński, zaś o. Stanisław Obirek analizuje niedokończoną spowiedź „Ketmana”.

Zapraszam także do wynajdywania „perełek” w tej części naszego pisma, którą wielu dostrzega dopiero w drugiej kolejności. Tym razem warto zwrócić szczególną uwagę na tekst o J.R.R. Tolkienie czy ważne recenzje książkowe. Piszemy też ponownie o „Harrym Potterze”, jako że wokół tego filmu powstało zdecydowanie zbyt wiele nieporozumień.

W tym roku marzec kończy się Wielkim Tygodniem. Wraz z Chrystusem pójdziemy drogą krzyżową do zmartwychwstania. Niechaj to doświadczenie pozwoli Państwu dostrzec nowe horyzonty nadziei. W imieniu całej redakcji „Więzi” życzę: błogosławionej Paschy.

Podziel się

Wiadomość

Możliwość komentowania została wyłączona.