Gender w gabinecie
Rozmowy o ciele, płci i relacjach
- Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
- Liczba stron: 264
- Format: 135 × 205 mm
- ISBN: 978-83-66769-81-6
- ISBN e-book: 978-83-66769-82-3
- Formaty e-book:mobi, epub
Rozmowy o ciele, płci i relacjach
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 29.99 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 26.99 zł
Od autorek
Ciało
Ciało, czyli fundament naszego „ja”
Uwewnętrznione oko patriarchatu
Ciało w ciągłym niepokoju
Płeć
Płynność tożsamości
Dziewczynki inaczej wychowywane
Równi i różni
Relacje
Genealogia emocji
Chodzi o miłość, nie o władzę
Kultura terapii
Indeks osób
Biogramy autorek
Kup tę książkę w pakiecie z publikacją „Od rodziny nie można uciec” – rozmową rzeką z prof. Ireną Namysłowską, a zapłacisz 30% taniej. Wystarczy włożyć obie pozycje do wirtualnego koszyka – rabat naliczy się sam.
Sprawy płci podjęte odpowiedzialnie, rzetelnie i z wielkim wyczuciem.
Co się dzieje między płciami? Na tak postawione pytanie profesor Barbara Józefik odpowiada wnikliwie, problematyzując szereg fundamentalnych zagadnień, unikając generalizacji i stroniąc od radykalizmu. Jednocześnie czyni to osobiście i – jako doświadczona psychoterapeutka – odwołując się do własnej praktyki. Perspektywa feministyczna zostaje tu osadzona w kontekście historycznym, socjologicznym i kulturowym. Dzięki imponującej erudycji autorki czytelnik otrzymuje pogłębiony opis „zjawisk genderowych”, a dodatkowym walorem tej niezwykłej książki jest spotkanie z myślą filozoficzną i antropologiczną od Platona i św. Augustyna po Judith Butler i Michela Foucaulta.
Prof. Bogdan de Barbaro
Książkę „Gender w gabinecie” powinien przeczytać każdy zainteresowany człowiekiem, jego funkcjonowaniem i problemami, a także tym, jak mu pomóc w chwilach kryzysu psychicznego. W tym zajmującym wywiadzie rzece profesor Barbara Józefik, ceniona psycholożka i psychoterapeutka, prezentuje wizję człowieka w szerokiej perspektywie uwarunkowań biologicznych, społecznych i kulturowych. Zawarte w książce rozważania na temat ciała są pasjonujące i niezwykle cenne dla naszego samorozwoju, ukazują je bowiem jako podstawę naszego „ja”. Prof. Barbara Józefik wnikliwie przygląda się wielu zagadnieniom, takim jak zmieniające się role i postawy kobiet, niezwykle ważny obecnie problem transpłciowości, zaburzenia odżywiania oraz odbiór kultury terapeutycznej w społeczeństwie, zawsze unikając uproszczeń i podejścia redukcjonistycznego.
Prof. Irena Namysłowska