Jesień 2024, nr 3

Zamów

Wspólna Radość Tory | Simchat Tora 2021

03 października 2021

18:00-20:00

Strona wydarzenia

Coroczne spotkanie modlitewne chrześcijan i Żydów z okazji święta Simchat Tora odbędzie się w niedzielę, 3 października, o godz. 18.00 w kościele Duszpasterstwa Środowisk Twórczych w Warszawie przy pl. Teatralnym. „Więź” jest patronem medialnym wydarzenia.

Organizatorem Wspólnej Radości Tory jest Polska Rada Chrześcijan i Żydów. W programie wspólna modlitwa psalmami, żydowskie i chrześcijańskie komentarze do Tory, a także wręczenie Nagrody im. ks. Romana Indrzejczyka.

PLAN SPOTKANIA:

POWITANIE – ks. Grzegorz Michalczyk, duszpasterz środowisk twórczych, wiceprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów

SIMCHAT TORA: WSPÓLNA RADOŚĆ – Stanisław Krajewski, żydowski współprzewodniczący PRChŻ; Zbigniew Nosowski, chrześcijański współprzewodniczący PRChŻ

ŚPIEW PSALMÓW: Waldemar Bieniak, Joanna Nogal 

LEKTURA TORY (Pwp 29,8-28) – po hebrajsku i po polsku

KOMENTARZ ŻYDOWSKI: Anna Dodziuk (psychoterapeutka, publicystka, założyła i kieruje Pracownią Psychoterapii i Psychoedukacji „Prometea” przy Stowarzyszeniu Profilaktyk Problemowej PROFIPRO)

KOMENTARZ CHRZEŚCIJAŃSKI: dk. Halina Radacz (duchowna luterańska, diakon Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, działaczka ekumeniczna, kierownik Redakcji Ekumenicznej TVP)

WRĘCZENIE NAGRODY IM. KS. ROMANA INDRZEJCZYKA
Jej laureatami zostaną ogłoszeni: s. Judyta Pudełko, dk. Halina Radacz i pastor Wiesław Didoszak.

Wesprzyj Więź

Nagroda im. ks. Romana Indrzejczyka to honorowe wyróżnienie przyznawane przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów duchownym chrześcijańskim i osobom konsekrowanym, które swymi dokonaniami, działalnością, a także postawą życiową czy niezłomnością charakteru przyczyniły się istotnie do rozwoju dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej.

Zapraszamy do modlitwy w kościele. Uczestnicy spotkania bezwzględnie proszeni są o zachowanie reżimu sanitarnego.

Spotkanie będzie równocześnie transmitowane na żywo online na kanale YouTube warszawskiego Duszpasterstwa Środowisk Twórczych.