Jak dostrzec człowieka w organizacji? Jak budować zdrowe relacje między pracownikiem a pracodawcą? Odpowiedzi poszukają uczestnicy wykładów organizowanych przez Komitet Dialogu Społecznego, „Nowego obywatela” i Laboratorium „Więzi”.
Praca odgrywa w życiu każdego rolę fundamentalną. Środowisko pracy jest miejscem treningu społecznego, budowania relacji, samooceny i poczucia godności. Niestety w wielu organizacjach, firmach i instytucjach relacje przełożony-pracownik przypominają bardziej stosunki feudalne niż partnerską współpracę.
Jak temu zaradzić? Komitet Dialogu Społecznego – we współpracy z Laboratorium „Więzi”, Magazynem „Kontakt”, „Nowym Obywatelem” i Konfederacją Pracy – zaprasza na cykl wykładów „Człowiek w pracy – organizacja z ludzką twarzą”.
Inicjatywa skierowana jest do osób, które „poszukują ludzkiej strony organizacji, w swojej codziennej pracy wyznają wartości humanistyczne i którym zależy na budowaniu relacji z drugim człowiekiem”.
Cykl obejmuje cztery spotkania online, w trakcie których uczestnicy dowiedzą się, czym jest organizacja dobra wspólnego, zapoznają się ze sposobami na dezalienację pracy i budowania zdrowych relacji pracownik-pracodawca.
Prowadzącymi wykłady będą prof. Monika Kostera z Instytutu Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego i Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Södertörn w Szwecji oraz Jarosław Niemiec – działacz społeczny i związkowy, przewodniczący Zarządu Zakładowego Związku Zawodowego „Przeróbka”, elektromonter w Zakładzie Przeróbki Mechanicznej LW Bogdanka.
Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 30 kwietnia 2021. Udział w kursie jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona.
Więcej szczegółów, terminy wykładów oraz formularz zgłoszeniowy tutaj.