Pierwszy z bezpłatnych warsztatów już w piątek.
Opiekunowie rodzinni osób przewlekle chorych potrzebują szczególnego wsparcia. Wielu z nich doświadcza ogromnego stresu w związku ze swoją rolą, samotności, nierzadko także syndromu wypalenia.
Z powodu pandemii wiele form pomocy przestało funkcjonować. Dlatego Fundacja Hospicyjna uruchomiła cykl szkoleń online, dotyczących różnych aspektów sprawowania opieki w domu.
Wszystkie szkolenia odbywają się na platformie ClickMeeting. Można do nich dołączyć, wypełniając prosty formularz rejestracyjny (trzeba kliknąć w tytuły szkoleń).
Już 29 stycznia w godzinach 13:00-14:30 odbędzie się warsztat „Jak lepiej komunikować się z chorym bliskim?”. Poprowadzi go psycholożka Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku Anna Marlęga-Woźniak.
5 lutego w godzinach 13:00-14:30 zaplanowano szkolenie „Czynności pielęgnacyjne w domu” prowadzone przez pielęgniarkę z tego samego hospicjum (link zostanie podany wkrótce).
Z kolei 19 lutego w godzinach 13:00-14:30 będzie można uczestniczyć w szkoleniu „Wszystko, co musisz wiedzieć o wsparciu socjalnym” z Ewą Starkel, pracowniczką socjalną Hospicjum Dutkiewicza.
Informacje o kolejnych szkoleniach zostaną podane wkrótce tutaj.
Można zapisywać się także do grup wsparcia dla opiekunów rodzinnych przewlekle chorych i niesamodzielnych osób dorosłych. Doświadczone psycholożki z Hospicjum Dutkiewicza pomogą zarówno w bieżących wyzwaniach, jak i w przechodzeniu żałoby.
Grupy mają charakter zamknięty, a liczba uczestników jest ograniczona – w każdej z grup może uczestniczyć do 10 osób. O przyjęciu do grupy wsparcia online decydują: kolejność zgłoszeń, odpowiedź na pytania otwarte zawarte w formularzu i rozmowa telefoniczna / mailowa z prowadzącą.
Udział w warsztatach i spotkaniach jest bezpłatny.
Przeczytaj też: Konieczna tarcza ochronna dla seniorów i w sferze opieki
DJ