Warszawski Festiwal Filmowy potrwa od 13 do 22 października. Zobaczymy kilka polskich produkcji oraz efekty międzynarodowej współpracy filmowców.
Podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego na ekranach Kinoteki i Multikina Złote Tarasy będzie można obejrzeć dzieła z całego świata. W Konkursie Międzynarodowym zaprezentowane zostaną takie filmy jak „Czuwaj” Roberta Glińskiego – thriller rozgrywający podczas obozu harcerskiego, „Pewnego razu w listopadzie” Andrzeja Jakimowskiego – historia matki i syna, którzy w wyniku eksmisji tracą mieszkanie oraz „Pomiędzy słowami” Urszuli Antoniak – opowieść o Michaelu, niemieckim prawniku, który pewnego dnia przestaje mówić po niemiecku i staje się Polakiem.
W sekcji „Konkurs 1-2” dla reżyserów pokazujących swoje pierwsze lub drugie filmy fabularne, będzie obejrzymy dwie pozycje związane z Polską. Bodo Kox pokaże „Człowieka z magicznym pudełkiem” – opowieść o podróżowaniu w czasie. Bośniacki reżyser Denijal Hasanović zaprezentuje natomiast „Catalinę” – produkcję o Kolumbijce, która jedzie do Sarajewa.
W Konkursie Filmów Dokumentalnych będzie można obejrzeć „Hugo” Wojciecha Klimali – słodko-gorzką historię o niezwykłej relacji dziadka i wnuka oraz „Witaj w kryminale, papieżu Franciszku!” Janusza Mrozowskiego o tym, jak osadzeni i personel afrykańskiego więzienia wyobrażają sobie, że odwiedzi ich papież.
Na jednym z pokazów specjalnych zaprezentowana zostanie „Rodzina na sprzedaż” argentyńskiego reżysera Diego Lermana. Koprodukowany między innymi przez Polskę film opowiada historię kobiety, która pragnie adoptować dziecko.
W Konkursie Filmów Krótkometrażowych widzowie zobaczą trzy polskie produkcje: „Jak zostać papieżem?” Justyny Mytnik – komedię o chłopcu, który chce zagrać główną rolę w musicalu o Janie Pawle II, „Milczenie Polskich Owiec” Macieja Stuhra o spotkaniach przypadkowych ludzi w przytulnej knajpie oraz „Zalesie” Julii Zborowskiej – historię 11-letniej dziewczynki mieszkającej pośrodku baśniowego lasu z matką, która nie może pogodzić się ze śmiercią męża.
Źródło: wff.pl