Lato 2024, nr 2

Zamów

„Polska w świecie kryzysów”. Debata z udziałem Jacka Czaputowicza, ministra spraw zagranicznych

05 października 2018

17:00-19:00

Spotkanie odbędzie się w piątek, 5 października, w godz. 17.00-19.30, w Fundacji Batorego (ul. Sapieżyńska 10a w Warszawie).

Wesprzyj Więź

Forum Idei Fundacji im. Stefana Batorego zaprasza na debatę publiczną „Polska w świecie kryzysów” z udziałem Jacka Czaputowicza, ministra spraw zagranicznych RP. Czaputowicza, ministra spraw zagranicznych RP. Ponadto w dyskusji udział wezmą: Bogumiła Berdychowska z „Więzi”, Piotr Buras, dyrektor warszawskiego biura ECFR, Paweł Musiałek z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego oraz Michał Sutowski, publicysta „Krytyki Politycznej”. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, dyrektorka forum Idei Fundacji Batorego.

Wesprzyj Więź.pl

Unia Europejska i świat Zachodni mierzą się dzisiaj z bardzo poważnymi wyzwaniami, poczynając od narastających zagrożeń w swym najbliższym otoczeniu, kończąc na pogłębiających się podziałach w Unii i w relacjach transatlantyckich. Efektem tych problemów są kryzysy, które dotykają bardzo różnych wymiarów rzeczywistości: gospodarki, instytucji międzynarodowych, a także sfery wartości, na jakich jest oparta Wspólnota. Jak w tych trudnych czasach powinna wyglądać polska polityka zagraniczna? Jakie są jej priorytety? W jakim stopniu działania polskiego rządu odpowiadają na problemy nowej rzeczywistości międzynarodowej?

Organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału w dyskusji przez formularz rejestracyjny.