
Wojciech Bonowicz: Rozmowa gorących głów nigdy nie będzie dialogiem
Niemniej nawet gorącej głowie można podrzucić coś, co trochę ją schłodzi, zasiać jakąś wątpliwość – mówi Wojciech Bonowicz.
Agnieszka Sroczyńska-Kostuch
Kościół, który nie musi się martwić o swój byt, nie martwi się też o swoich wiernych
Pozycja monopolisty, który dodatkowo korzysta ze wsparcia państwa, zabija w Kościele wszelką ewangelizacyjną motywację.
Ks. Andrzej Draguła
Bez władzy, za wolnością. Polski katolicyzm jako religia publiczna
Czy polski Kościół stał się w czasach komunizmu historyczną siłą dlatego, że był politycznie bezsilny (w porównaniu z dzisiejszymi czasami), a jego skarbem była wewnętrzna wolność ludzi i brak lęku wobec samodzielnego sumienia?
Maria Rogaczewska
Przeczekamy i prosimy o przeczekanie. Odc. 4: Ćwierćprawda nie wyzwala
Dlaczego po wydaniu wyroku w procesie kanonicznym ks. Dymera jego biskup Zygmunt Kamiński nie mówił prawdy o treści tego werdyktu? Dlaczego wypowiadał się tak, jakby jedynym źródłem jego wiedzy o procesie były opowieści oskarżonego?
Zbigniew Nosowski
Jerzy Pomianowski: pragmatyczny romantyk, rzecznik mądrego dialogu
Wierzył w misję edukacyjną realizowaną za pomocą publicystyki najwyższej próby.
Iwona Hofman
Prof. Krajewski: Tempo zmian rozczarowuje, dialog chrześcijańsko-żydowski nie dociera do szerszych kręgów
Na gruncie polskim z pewnością jest szereg osób dobrej woli. Natomiast ogólna tendencja jest inna – mówi prof. Stanisław Krajewski, współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów w rozmowie Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Anna Rasińska
Kicz: nasza ochrona przed rzeczywistością
Nie kwestionuje rzeczywistości społeczno-politycznej ani partykularnych interesów, nie wymaga intelektualnego wysiłku, unika konfliktów. Obiecuje szczęśliwe zakończenie, ale wzmacnia uprzedzenia. Kicz nas otacza.
Michał Szostak
Człowiek mądry i trudny. Maciej Zięba, jakiego znałem
Jego sposób bycia był trudny do zaakceptowania dla ludzi, którzy mieli własne zdanie. Jednocześnie jego teksty – ostatnimi laty coraz lepsze – zawierały świetne diagnozy i propozycje dla Kościoła w Polsce. Gdyby tylko chciano go posłuchać… – mówi o. Józef Puciłowski.
Damian Jankowski
Czy Andrzej Duda umywa ręce w sprawie rozruchów w USA dlatego, że jego własny obóz polityczny nie ogląda się na konstytucję i zasady praworządności?
Jan Skórzyński
Matka Czacka akcentowała, że niewidomi nie są upośledzeni. Uważała, że powinni być czynni w społeczeństwie, ponieważ pozostają jego pełnowartościowymi członkami – mówi s. Radosława Podgórska, franciszkanka służebnica krzyża, w rozmowie Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Maria Czerska
Im głębiej w mojej sztuce zajmuję się tematami trudnymi, jak przemijanie, cierpienie, śmierć, tym więcej mam w sobie nadziei – mówi Leszek Mądzik, scenograf, reżyser, twórca Sceny Plastycznej KUL.
Eliza Leszczyńska-Pieniak
Czy historia skazuje ludzi na zło, na życie bez nadziei, bez słodyczy wolności? To były pytania księdza, który wrócił z rzymskich studiów z uniwersalnym spojrzeniem i znalazł się na prowincji radzieckiego imperium.
Andrea Riccardi
Bestsellery
Zobacz wszystkieBlogerzy

Zbigniew Nosowski
Lepiej krótko niż wcale…

Ks. Andrzej Draguła
Mój komentarz do wszystkiego

Cezary Gawryś
Moim przekornym zdaniem

Ks. Andrzej Luter
Tezy Lutra

Bartosz Bartosik
Odgłosy peryferii