Twój koszykTwój schowek
   
Logowanie
szukaj

Recenzje

Aleksandra Domańska, „Bohatyrowicze. Szkice do portretu”

Eseje pomieszczone w książce nie są prostym sprawozdaniem, przeciwnie – okazują się próbą przemyślenia dziedzictwa, jakie przekazują „Opis obyczajów za panowania Augusta III”, „Ksiądz Marek” czy „Nad Niemnem”, by zatrzymać się tylko przy tych dziełach.
„Przegląd Polityczny” 2019, nr 155
czytaj więcej

kard. Walter Kasper, „Papież Franciszek. Rewolucja czułości i miłości”

Kto ma problem ze zrozumieniem zachowań Franciszka, powinien sięgnąć do książki, która wyszła spod pióra kard. Waltera Kaspera.
Michał Jóźwiak, misyjne.pl
czytaj więcej

Sebastian Duda, „Przesilona wątpliwość”

Sebastian Duda, autor „Przesilonej wątpliwości”, w dziełach wydawałoby się zupełnie stroniących od jakiejkolwiek religijności znajduje określone stanowisko teologiczne. Echa tej postawy znajduje, co ciekawe, nie w dziełach artystów wierzących, ale tych kojarzonych w przeważającej części z ateizmem.
Lukardis, sztukater.pl
czytaj więcej

Aleksandra Domańska, „Bohatyrowicze. Szkice do portretu”

„Bohatyrowicze” to idealna książka dla miłośników i historii, i literatury, a nawet socjologii. Napisana jest w taki sposób, aby nikogo nie obrażać, ale móc zrozumieć to, co dzieje się dookoła. Może też zainspirować do sięgnięcia po lektury, na które powołuje się autorka.
powrot-do-krainy-ksiazki.blogspot.com
czytaj więcej

Jan Lechoń, Mieczysław Grydzewski, „Listy 1923–1956”

Odczytujemy tu historię przyjaźni autora i redaktora na tle wspaniałej, dramatycznej panoramy tamtych czasów – Nowego Jorku i polskiego Nowego Jorku oraz polskiego Londynu lat pięćdziesiątych.
Anna Frajlich, „Konteksty kultury” 2018, nr 15
czytaj więcej

Adam Strzembosz, Stanisław Zakroczymski, „Między prawem i sprawiedliwością”

Z przedstawianej publikacji wyłaniają się subiektywny, nacechowany autentyzmem i szczerością obraz najnowszych dziejów Polski oraz ich wyważona ocena.
Adam F. Baran, „Ethos” 2018, nr 4(124) 307–314
czytaj więcej

Józef Majewski, „Wiara w trudnych czasach”

Józef Majewski porusza temat rozmaitych kryzysów, które w naszej epoce nabrały szczególnego znaczenia. Jednocześnie wskazuje, że są to wątpliwości, z którymi Kościół mierzy się od dawna. Wielu z tych, którzy chcieliby dziś jako ich źródło wskazać wyłącznie ponowoczesność, może się gorzko rozczarować.
Szymon Żyśko, „Przewodnik Katolicki” 2019, nr 31
czytaj więcej

Jerzy Giedroyc, Czesław Straszewicz, „Listy 1946–1962”

Jest też ta korespondencja świadectwem problemów i rozterek, z którymi mierzyli się współpracownicy „Kultury”, czujący się jej współtwórcami i poczuwający się do współodpowiedzialności za pismo.
Leszek Szaruga, „Kwartalnik Artystyczny” 2019, nr 2 (102)
czytaj więcej

Jakub Turbasa, „Ukryte piękno. Architektura współczesnych kościołów”

Opisy – wyrażone gładko, językiem zrozumiałym dla każdego czytelnika – świadczą o bezpośrednim kontakcie Jakuba Turbasy z obiektem. Dużą wartość stanowią zdjęcia, wiele zrobił sam autor.
Przemysław Trzeciak, „Nowe Książki” 2019, nr 7–8
czytaj więcej

1234...46następna »

Copyright (c) Towarzystwo „WIĘŹ”
00-074 Warszawa, ul. Trębacka 3
e:mail: wiez@wiez.pl

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?