Testament | Księgarnia Wydawnictwo Poznańskie (wydawnictwopoznanskie.pl)

Lato 2024, nr 2

Zamów

Po filmie Sekielskiego ksiądz Olejniczak przechodzi do stanu świeckiego

Kadr ze zwiastunu „Tylko nie mów nikomu”, reż. Tomasz Sekielski, 2019

Ksiądz Dariusz Olejniczak złożył wczoraj prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego. Prośbę umotywował złamaniem zakaz sądowego. Jego sprawę opisał Tomasz Sekielski w opublikowanym w sobotę dokumencie o pedofilii w Kościele.

Tomasz Sekielski w swoim dokumencie „Tylko nie mów nikomu” pokazał nagrania, na których widać, jak ks. Dariusz Olejniczak prowadzi w dwóch kościołach rekolekcje z naukami dla dzieci. Robił to wbrew nakazowi sądowemu, otrzymanemu za seksualne wykorzystywanie nieletnich.

Fragment dokumentu można obejrzeć poniżej:

Wesprzyj Więź.pl

Wesprzyj Więź

Rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński poinformował dziś, że „ks. Dariusz Olejniczak podejmował działalność związaną z pracą z dziećmi i młodzieżą, ukrywając ten fakt przed ustanowionym przez władze kościelne kuratorem” i wczoraj złożył prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego.

„Ksiądz Dariusz Olejniczak, po złożeniu prośby na ręce kard. Kazimierza Nycza, opuścił dotychczasowe miejsce pobytu w seminarium misyjnym w Warszawie. Odchodząc wyraził skruchę i zapewnił że będzie w pełni współpracował z organami państwowymi” – czytamy w oświadczeniu ks. Śliwińskiego.

Zranieni w Kościele

JH

Podziel się

Wiadomość