Lato 2024, nr 2

Zamów

W Galerii WIĘZI Marcin Łobaczewski

Podczas studiów był autorem i współautorem kilku reportaży telewizyjnych. W tym też czasie rozpoczął swoją przygodę z fotografią: jako współpracownik lokalnej gazety oraz jako fotograf teatralny w Teatrze Lubuskim i Teatrze Polskim w Poznaniu. Jest współautorem wystawy fotograficznej zatytułowanej „Widzieć, słyszeć, dotykać, wiedzieć” stanowiącej część ogólnopolskiej kampanii społecznej „Niepełnosprawni – normalna sprawa”.
Autor indywidualnej wystawy pt. „Urodziny”, na którą składają się zdjęcia zrobione w ukraińskim hospicjum dla chorych na AIDS. Na stronach 17, 47, 65, 107, 211, 240 prezentujemy prace pochodzące z tego cyklu.
Ukraina jest państwem najbardziej dotkniętym epidemią HIV/AIDS w Europie. Kraj ten posiada tylko jedno hospicjum dla chorych i umierających na tę chorobę. Mieści się ono przy szpitalu zlokalizowanym pod Odessą. Placówka boryka się z ciągłym brakiem lekarstw oraz niedofinansowaniem. Może w niej przebywać do 45 pacjentów. Każdego tygodnia umiera kilkoro z nich.
To jest fragment artykułu. Pełny tekst – w kwartalniku WIĘŹ jesień 2013 (dostępny także jako e-book).

Podziel się

Wiadomość

5 stycznia 2024 r. wyłączyliśmy sekcję Komentarze pod tekstami portalu Więź.pl. Zapraszamy do dyskusji w naszych mediach społecznościowych.