Twój koszykTwój schowek
   
Logowanie
szukaj

Recenzje

Ks. Stanisław Adamiak, „Zawsze jest Wyjście”

Autor pisze świetnym, obrazowym stylem, który powoduje, że lektura to czysta, czytelnicza przyjemność. Konsekwentnie unika z jednej strony banałów i patosu, z drugiej – trudnego, specjalistycznego języka.
Damian Jankowski, „Dywiz”
czytaj więcej

Bp Michał Janocha, Ewa Kiedio, „A piękno świeci w ciemności”

Biskup Janocha nie stroni od osobistych opinii, m.in. wyraża krytycyzm wobec obecnego w Kościele kiczu religijnego, docenia także malarstwo, które implikuje treści metafizyczne.
Aleksandra Sikorska „Arteon” 2017, nr 6
czytaj więcej

Izabela Broszkowska, „Szlenkierowie”

Zaletą książki jest dynamiczny język. Na plus zasługuje fakt, że inaczej niż to często bywa w publikacjach tego typu, autorka nie opiera się jedynie na materiałach i anegdotach rodzinnych, bazę stanowią również opracowania naukowe opisujące realia epoki i środowiska wielkiego przemysłu.
Paweł Rzewuski, „Nowe Książki” 2017, nr 3
czytaj więcej

Wojciech Kudyba, „Próba bólu”

Kudyba traktuje cierpienie nie tylko jako zapis doświadczenia, lecz też jako problem liryki religijnej. Jej najistotniejszy temat to właśnie odpowiedź na próbę, jakiej Bóg poddaje człowieka w jego ziemskim bytowaniu.
Jerzy Madejski, „Nowe Książki” 2017, nr 6
czytaj więcej

Jerzy Giedroyc, Leszek Kołakowski „Listy 1957-2000”

Listy te, jak wszystkie opublikowane w cyklu Archiwum „Kultury”, są niezwykłym bogactwem dla historyków wszelkiej maści. Dla nieprofesjonalnych miłośników najnowszych dziejów na pewno dużą przygodą poznawczą i literacką.
Mirosław Ratajczak, „Odra” 2017, nr 2
czytaj więcej

Jerzy Stempowski, Tymon Terlecki, „Listy 1941-1966”

Większą część książki stanowią epistolarne eseje Stempowskiego. Ukazuje się on w nich z jednej strony jako renesansowy niemal myśliciel, a z drugiej – pełen niepewności twórca, który potrzebuje kogoś, kto by go do pisania i uczestnictwa w życiu intelektualnym emigracji zachęcał.
Katarzyna Bzowska-Budd, „Pamiętnik Literacki”
czytaj więcej

Bp Michał Janocha, Ewa Kiedio, „A piękno świeci w ciemności”

Rzecz przepięknie ilustrowana. Biskup mówi m.in. o kościelnym kiczu oraz artystycznych prowokacjach rażących ludzi religijnych. Nade wszystko jednak o ikonie, świętym obrazie bardzo innym niż te nasze zachodnie: to jest okno na niebo! Polecam!
Jan Turnau, „Gazeta Wyborcza” i blog
czytaj więcej

Ks. Stanisław Adamiak, „Zawsze jest Wyjście”

Fascynujące są odwołania nie tylko do Pisma Świętego i liturgii Kościoła, ale też do kultury w jej wersji znanej i dostępnej młodym ludziom. Do nich bowiem skierowana jest opowieść.
Joanna Kociszewska, Wiara.pl
czytaj więcej

Piotr Wierzbicki, „Jak słuchać muzyki”

Autor zaznajamia czytelnika z całą plejadą największych kompozytorów muzyki poważnej i ich dziełami. Najlepiej słuchać muzyki i czytać równocześnie.
Natalia Budzyńska, „Przewodnik Katolicki”
czytaj więcej

« poprzednia1234567...30następna »

Copyright (c) Towarzystwo „WIĘŹ”
00-074 Warszawa, ul. Trębacka 3
e:mail: wiez@wiez.pl

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?