Twój koszykTwój schowek
   
Logowanie
szukaj

Recenzje

Władysław Stróżewski, Anna Kostrzewska-Bednarkiewicz, „Miłość i nicość"

To jeden tom, a w nim dwie książki: biografia profesora Stróżewskiego i pasjonująca analiza fragmentu dziejów rozwoju filozofii – głównie chrześcijańskiej – w Polsce. Od lat 50. XX wieku do chwili obecnej.
Piotr Krasucki, portal Wiez.pl
czytaj więcej

Jan Kaczkowski, Katarzyna Jabłońska, „Żyć aż do końca"

Książka wyrosła z doświadczenia, choć podbudowanego bazą naukową, bo ks. Kaczkowski stał się uznanym autorytetem w dziedzinie medycyny paliatywnej. Mówi o doświadczeniach konkretnych ludzi i ich bliskich (a także o doświadczeniach osobistych ks. Jana).
„Gość Niedzielny” (wyd. opolskie) 2018, nr 6
czytaj więcej

Jerzy Giedroyc, Józef Wittlin, „Listy 1947-1976”

Mnóstwo w tej korespondencji obrazków (i plotek) z życia emigracji, no i wiele na temat planowanych przez Wittlina tekstów, które niestety nie powstały. Do tego solidny wstęp i przypisy – czegóż chcieć więcej?
Lektor, „Tygodnik Powszechny” 2018, nr 6
czytaj więcej

Maria Krzysztof Byrski, „Spotkanie z hinduizmem”

Książka jest kolejną próbą zbliżenia tradycji religijnych hinduizmu i chrześcijaństwa. To próba o tyle intrygująca, że podjęta z perspektywy filologicznej, a nie teologicznej.
Stanisław Obirek, „Nowe Książki” 2016, nr 10
czytaj więcej

Adam Strzembosz, Stanisław Zakroczymski, „Między prawem i sprawiedliwością”

To pozycja obowiązkowa dla każdego, kto jest zainteresowany kształtowaniem się dzisiejszej Polski. Strzembosz bowiem, ze względu na swą ogromną wiedzę i doświadczenie, połączone z głęboką moralnością, jest absolutnie szczery i precyzyjny.
Jarema Piekutowski, „Nowa Konfederacja”
czytaj więcej

Zofia i Kazimierz Moczarscy, „Życie tak nas głupio rozłącza...”

Czytelnik otrzymuje korespondencyjnie rozpisaną żarliwą walkę o miłość i wierność małżeńską w czasach stalinowskich. W dalszym planie, pomiędzy wierszami i zdjęciami, odnajdziemy niezwykły portret psychologiczny ludzi, którzy chcieli zachować godność.
Marcin Cielecki, „Życie Duchowe” 2016, nr 87
czytaj więcej

Jerzy Stempowski, Tymon Terlecki, „Listy 1941-1966”

Pewnie najciekawsze w tej korespondencji jest to, do kogo Stempowski kieruje te listy; owszem, dawny kolega – można to tak ująć – z pracy, ale teraz emigrant z obcego obozu, innego emigracyjnego getta. I ślady tego podziału są w tej korespondencji widoczne.
Fabularie 2016, nr 2
czytaj więcej

Piotr Matywiecki, „Stary gmach”

Poeta, eseista i krytyk nie tylko przygląda się własnym doświadczeniom związanym z latami pracy w BUW, ale i podejmuje cenną próbę rekonstrukcji historii tej instytucji..
Anna Marchewka, „Znak” 2017, nr 9
czytaj więcej

Bp Michał Janocha, Ewa Kiedio, „A piękno świeci w ciemności”

Ewa Kiedio jest w rozmowie równorzędnym partnerem, dobrze przygotowanym lekturowo. To dzięki jej pytaniom Janocha ma szansę zaprezentować się nie jako doktryner, ale jako człowiek pełen wątpliwości, choć w niektórych sprawach zajmujący zdecydowane stanowisko.
Barbara Sola, „Odra” 2017, nr 11
czytaj więcej

« poprzednia12345...32następna »

Copyright (c) Towarzystwo „WIĘŹ”
00-074 Warszawa, ul. Trębacka 3
e:mail: wiez@wiez.pl

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?