Twój koszykTwój schowek
   
Logowanie
szukaj

Recenzje

Bp Michał Janocha, Ewa Kiedio, „A piękno świeci w ciemności”

Dziś, gdy zastanawiamy się, co jest, a co już nie jest sztuką, gdy pytamy o granice wolności artystycznej, rozmowa Ewy Kiedio i bp. Michała Janochy przywraca właściwe proporcje.
Marcin Cielecki, „Gość Niedzielny” 2017, nr 29
czytaj więcej

Piotr Matywiecki, „Stary gmach”

W książce Matywieckiego widać, jak „stary gmach” żyje. Ta malarska naoczność, spełniająca Horacjańską zasadę łączącą poezję z ekspresją malarską, sprawia, że czytelnik nieomal ogląda świat „starego gmachu”.
Wojciech Kaliszewski, „Nowe Książki” 2017, nr 4
czytaj więcej

Bp Michał Janocha, Ewa Kiedio, „A piękno świeci w ciemności”

Książka „A piękno świeci w ciemności” powinna być lekturą obowiązkową dla każdego proboszcza i tych wiernych, którym zależy na pięknie w kościele.
Natalia Budzyńska, „Przewodnik Katolicki” 2017, nr 19
czytaj więcej

Piotr Wierzbicki, „Jak słuchać muzyki”

Piotr Wierzbicki wskazuje Muzycznemu Wędrowcowi, czyli przyszłemu melomanowi, od czego zacząć przygodę z muzyką. Wyznacza kolejne etapy wędrówki. Sam niegdyś przeszedł taki właśnie szlak, więc czerpie z własnego doświadczenia.
Anna Woźniakowska, „Nowe Książki” 2017, nr 4
czytaj więcej

Bp Michał Janocha, Ewa Kiedio, „A piękno świeci w ciemności”

Rozmowa Ewy Kiedio z biskupem Michałem Janochą okazała się naprawdę fascynująca. Dobrze, że ktoś o sztuce religijnej, w tym sztuce sakralnej, potrafi rozmawiać poważnie. Co więcej: sięga podstaw. Koniecznych, by zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi.
Joanna Kociszewska, Wiara.pl
czytaj więcej

Piotr Mitzner, „Warszawski krąg Dymitra Fiłosofowa”

„Warszawski krąg…” jest wspaniałym przykładem, czym książka naukowa być powinna, by była jednocześnie książką dla zwykłego czytelnika.
Marcin Suskiewicz, „Suma”
czytaj więcej

Ks. Stanisław Adamiak, „Zawsze jest Wyjście”

Autor pisze świetnym, obrazowym stylem, który powoduje, że lektura to czysta, czytelnicza przyjemność. Konsekwentnie unika z jednej strony banałów i patosu, z drugiej – trudnego, specjalistycznego języka.
Damian Jankowski, „Dywiz”
czytaj więcej

Bp Michał Janocha, Ewa Kiedio, „A piękno świeci w ciemności”

Biskup Janocha nie stroni od osobistych opinii, m.in. wyraża krytycyzm wobec obecnego w Kościele kiczu religijnego, docenia także malarstwo, które implikuje treści metafizyczne.
Aleksandra Sikorska „Arteon” 2017, nr 6
czytaj więcej

Izabela Broszkowska, „Szlenkierowie”

Zaletą książki jest dynamiczny język. Na plus zasługuje fakt, że inaczej niż to często bywa w publikacjach tego typu, autorka nie opiera się jedynie na materiałach i anegdotach rodzinnych, bazę stanowią również opracowania naukowe opisujące realia epoki i środowiska wielkiego przemysłu.
Paweł Rzewuski, „Nowe Książki” 2017, nr 3
czytaj więcej

1234...28następna »

Copyright (c) Towarzystwo „WIĘŹ”
00-074 Warszawa, ul. Trębacka 3
e:mail: wiez@wiez.pl

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?