Twój koszykTwój schowek
   
Logowanie
szukaj

Recenzje

Aniela Steinsbergowa, „Widziane z ławy obrończej”

Wspomnienia adw. Steinsbergowej to relacja z pierwszej ręki o zawisłych sądach, nieunikająca ani nazwisk, ani drastycznych faktów.
Andrzej Tomaszek, „Palestra” 2017, nr 3
czytaj więcej

Rafał Marceli Blüth, „Conradiana”

Krytyka najbardziej interesowały polskie wątki w życiu i twórczości wybitnego anglojęzycznego pisarza. Świadczą o tym m.in. szkice „Dwie rodziny kresowe” czy „O tragicznej decyzji krakowskiej Konrada Korzeniowskiego”.
Krzysztof Masłoń, „Do Rzeczy” 2018, nr 9
czytaj więcej

ks. Stanisław Adamiak, „Zawsze jest Wyjście”

Zachęcamy do lektury nie tylko wszystkich prowadzących czy uczestników tegorocznych oaz II stopnia, ale w ogóle wszystkich oazowiczów. Możemy zobaczyć, jak uniwersalne i jak przydatne w życiu są treści, które przygotował dla nas ks. Franciszek Blachnicki.
Portal Oaza.pl
czytaj więcej

Pier Giorgio Frassati, „Listy do przyjaciół"

Jego matka, neurotyczna malarka, była miłością chłopaka i zarazem krzyżem, który niósł dzielnie do końca krótkiego życia. Najpierw przy rodzinnym stole wykpiwała jego zamiary zostania księdzem, bo ksiądz nie jest przecież pełnowartościowym mężczyzną [...].
Wojciech Chmielewski, „Plus Minus” 2016, nr 37 (dodatek do: „Rzeczpospolita” 2016, nr 212)
czytaj więcej

Bp Michał Janocha, Ewa Kiedio, „A piękno świeci w ciemności"

Żywe, wciągające i wygłaszane w przystępnym języku rozmowy biskupa z redaktorką przeprowadzają nas przez gąszcz zagadnień, jaki na przestrzeni historii Kościoła nawarstwiał się w kulturze naszego kręgu.
Henryk Waniek, „Nowe Książki” 2017, nr 11
czytaj więcej

Ks. Jan Kaczkowski, Katarzyna Jabłońska, „Żyć aż do końca”

Miał wielkie poczucie humoru. Przekonywał, że nie da się uciec od myślenia o własnej śmierci, będąc śmiertelnie chorym. Zresztą ze śmierci trzeba żartować, bo gdyby była śmiertelnie poważna, toby nas zabiła.
„Integracja” 2017, nr 2
czytaj więcej

Wojciech Kudyba, „Próba bólu”

Książka mówi nam o tym, jak Pollakówna poetycko wypełnia, zapisuje kartę choroby – kartę cierpienia. Czyni to w świetle metafizyki. Na drodze do Boga i do śmierci. Na drodze trudnej, nieskorej do prostych, jednoznacznych rozstrzygnięć.
Ks. Jerzy Sikora, „Arcana” 2017, maj-czerwiec
czytaj więcej

Pier Giorgio Frassati, „Listy do przyjaciół"

Pełna humoru – ale momentami również niezwykle intymna – jest korespondencja Piera Giorgia z przyjaciółmi ze Stowarzyszenia Ciemnych Typów. To przed nimi odkrywa świat głębszych przemyśleń, a pisząc do nich, zostawia przesłania dla nas wszystkich.
Sylwia Gawrysiak, „Idziemy”, 14 sierpnia 2016
czytaj więcej

Bp Michał Janocha, Ewa Kiedio, „A piękno świeci w ciemności"

W ostatnim rozdziale zachwyciło mnie wręcz zrozumienie, jakiego dotąd nie spotkałem ze strony duchownych, dla sztuki abstrakcyjnej. Opinia bp. Janochy odległa jest od radykalizmu Evdokimova straszącego przepastną otchłanią abstrakcji.
Kajetan Giziński, portal Menazeria.eu
czytaj więcej

1234...32następna »

Copyright (c) Towarzystwo „WIĘŹ”
00-074 Warszawa, ul. Trębacka 3
e:mail: wiez@wiez.pl

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?